Kościoły w Chicago

 

W samym Chicago znajduję się duża liczba kościołów katolickich, które odznaczają się niezwykłą architekturą. Z pewnością warto wybrać się do kilku z nich, poznać historię.

 

Katedra Najświętszego Imienia Jezus w Chicago została konsekrowana 21 listopada 1875 roku. Katedra ta zastąpiła dwa inne kościoły zniszczone podczas wielkiego pożaru w 1871 roku. Architektura nawiązuje do stylu gotyckiego wiążąc motywy symboliczne z przesłaniem współczesnego kościoła katolickiego.

 

Kolejnym ciekawym miejscem jest kościół św. Michała zlokalizowany na starym mieście Chicago. Parafia powstała w 1852 roku jako obiekt modlitw dla niemieckich katolików. Co ciekawe jest to jeden z sześciu budynków, który przetrwał pożar z 1871 roku. Było to przede wszystkim związane z konstrukcją kościoła, jako że został on zbudowany z cegieł, a nie z drewna.

 

Bazylika Królowej wszystkich świętych to historyczny kościół znajdujący się w dzielnicy Suaganash. Parafia została założona w 1929 roku, a konsekracja oraz ukończenie budowy miało miejsce w 1960 roku. Kościół został zaprojektowany w stylu neogotyckim, a status bazyliki otrzymał z ręki papieża Jana XIII.

 

Kościół wniebowstąpienia to anglokatolicki kościół założony w 1857 roku. W szeregi kościoła wszedł w 1869 roku. W parafii odbywają się ponadto różnego rodzaju specjalne uroczystości poświęcone religijnym obrzędom.